כל המתנדבים מתבקשים לעמוד!

פורסם על ידי on מרץ 18, 2018 in חדשות |  

מנטור, אשת צוות ויזמים עסקיים חברתיים של IVN נהנים מערב לסיכום שנה של עשיה משותפת – פברואר 2018

כאשר עסק חברתי חדש מצטרף לפורטפוליו של IVN, הוא מקבל יותר מאשר רק כסף. המיזמים שנבחרו להצטרף לתוכנית מלווים על ידי מנטורים מתנדבים העובדים בשיתוף עם הצוות המקצועי של IVN. מנטורים, שהינם מנהלים בכירים ממגוון תחומים – שיווק, מכירות, כספים, משאבי אנוש, אסטרטגיה ארגונית וכו'- מביאים את הניסיון, המומחיות והמשאבים שלהם לתרום להצלחת העסקים החברתיים שהם מלווים.

עם זאת, עבור עסקים חברתיים ההצלחה נמדדת על פני שני פרמטרים שונים מאוד; הראשון הוא השיטה המסורתית של ניתוח עסקי, המסתכל על הביצועים הפיננסיים של החברה במונחים של רווח והפסד. השני מסתכל על התועלת החברתית אותה העסק מספק. מטרת מגזר העסקים החברתיים אינה למקסם רווחים לבעליו, אלא ליצור רווח סביר לצורך יצירת יציבות כלכלית לארגון, תוך מתן תועלת חברתית אמיתית עם ערך מוסף. המגזר העסקי החברתי פותר בעיות חברתיות באמצעות טקטיקות ומודלים עסקיים.

עסקים חברתיים צוברים תאוצה בישראל, ונתוני הצמיחה הגבוהים מצביעים על כך. המודל העסקי החברתי מהווה הזדמנות לא רק לפתרון פערים חברתיים בצורה חדשנית וחסכונית, אלא גם מהווה הזדמנות ייחודית להתנדבות הרותמת ידע מעולם העסקים לטובת העולם החברתי. למנהלים עסקיים בכירים יש כיום הזדמנות לנצל את המומחיות העצומה שלהם כדי לעזור לגשר על הפערים החברתיים על ידי כך שמשמשים כמנטורים מתנדבים לעסקים החברתיים האלו.

אנו מבינים שלא מתאפשר לכולם לקבל על עצמם מחויבות ארוכת טווח להתנדבות. לכן אירועים כגון "יום המעשים הטובים", המאפשרים התנדבויות חד פעמיות וקצרי טווח, כל כך חשובים וגדלים בפופולריות שלהם. עם זאת, אנו גם מבינים כי על מנת לבצע שינויים ברי קיימא, וכדי לסייע למדינת ישראל להשיג את הפוטנציאל האמיתי שלה, אנחנו צריכים יותר אנשים המוכנים לקבל על עצמם את המחויבות ולתרום מזמנם וניסיונם.

פוסט מאת סטייסי פסברג, מבוסס על מאמר הדעה מאת מיכל זימלר, מנכל"ית IVN, שפורסם בגלובס ב 14 למרץ 2018.
למאמר המלא לחצו כאן.