חוק העסקים החברתיים עבר בקריאה טרומית בכנסת

פורסם על ידי on יול 23, 2017 in חדשות |  

אנחנו בארגון IVN  מובילים בשנים האחרונות במרץ את הקמת האקוסיסטם של עסקים חברתיים בישראל. בשנים האחרונות יזמנו, כתבנו והובלנו הצעת חוק בנושא עסקים חברתיים, יחד עם שותפים נהדרים לדרך.

את טיוטת החוק ניסחה ג'קי שלנו ביחד עם שותפים נוספים מפורום העסקים החברתיים. ח"כ רועי פולקמן וצוותו התגייסו לנושא וקדמו את החוק במלוא המרץ. לשמחתנו והתרגשותנו הגדולה, ביום ראשון ה 16 ליולי, הצעת החוק לעסקים חברתיים עברה בקריאה טרומית בכנסת.

לראשונה בישראל, מאות עסקים חברתיים ייהנו סוף סוף מישות משפטית ההולמת את עיסוקם היום יומי ואת תרומתם החברתית.

העולם ה"ישן" שהכרנו שבו נכון לאתמול היו או עסקים או עמותות/חלצים משנה את פניו ומתקדם למצב שבו יש ארגונים המשלבים בהצלחה מטרות חברתיות ראויות יחד עם התנהלות עסקית, ומקבלים הגדרה חוקית לכך.

חקיקת החוק תאפשר לעסקים החברתיים הגדרה ההולמת נכון יותר את התנהלותם, אבל בעיקר תאפשר להם להנות מהכרה ראויה מול הרשויות בישראל, כגון רשויות המס וכו', תאפשר להם לגשת למכרזים, למסלולי תמיכה שונים ועוד.

בכך לא תמה המלאכה של ארגון IVN  אשר יזם והוביל את החוק. השלב הבא הוא לנסח הטבות ותמריצי מס אשר יאפשרו את המשך הצמחת סקטור חשוב זה, מתוך תקווה לראות עוד מאות ואלפי עסקים חברתיים צומחים בישראל בשנים הקרובות.

לכתבתו של רועי ברגמן "גיבוש חברתי" שפורסמה בממון, ידיעות אחרונות,  19.07.2017 . בכתבה ראיון עם מיכל זימלר, מנכ"לית IVN.