זרקור על עסק חברתי צעיר – "נערי האור", אחד מארבעת הזוכים בתוכנית "עסק עם ערך"

פורסם על ידי on יול 15, 2018 in חדשות |  

IVN ובנק מזרחי-טפחות משלבים כוחות זו שנה חמישית בתוכנית "עסק עם ערך", תוכנית המאתרת מיזמים עסקיים חברתיים מבטיחים בתחילת הדרך, על מנת לסיע להם לייצב את מקורות ההכנסה שלהם, ולהבטיח הגדלה של השפעתם החברתית, בד בבד ביסוס קיימות עסקית.

במסגרת הפעילות, בשנת 2018 הבנק וקרן IVN העניקו פרסים כספיים ליוזמות עסקיות-חברתיות ייחודיות, ביניהם עמותת "אני שלישי", "חרדים לקצב", ו" סטודיו כלי קאסו". על "נערי האור", הזוכה הרביעי –  כאן.

פרויקט "נערי האור" הוא עסק חברתי לייצור נרות בוטיק איכותיים בעבודת יד המקדם בני נוער בסיכון. הפרויקט הוקם בשנת 2005 ופועל במית"ר אשקלון ובמית"ר עראבה בשיתוף משרד הרווחה וציונות 2000.

במסגרת ההשתתפות בפרויקט, ותמורת שכר הוגן, נוטלים הנערים והנערות חלק פעיל בכל היבטי העסק החברתי: החל בפיתוח המוצרים ובייצור, דרך האריזה ובקרת האיכות וכלה בשיווק ובמכירות. סביבת העבודה המוגנת כמו גם הפעילויות השונות המשולבות בתהליכי העבודה, מאפשרות לבני הנוער לפתח את כישרונותיהם, לרכוש כישורי חיים וערכי עבודה, כחלק מתהליך למידה שאינו מתקיים בבתי הספר הרגילים.

הודות לפעילות בפרויקט רוכשים בני הנוער כישורי חיים וכלים אשר מאפשרים להם לעלות על דרך חדשה ולממש את הפוטנציאל והאור הגלום בכל אחד ואחת מהם.

אנחנו מאחלים ל"נערי האור" כמו גם לשלושת הזוכים הנוספים בתוכנית "עסק עם ערך", שנה של למידה צמיחה והצלחה, ושנים רבות של עשיה חברתית עסקית מבורכת.