זרקור על עסק חברתי בצמיחה: "איתן – כל אחד יכול!"

פורסם על ידי on מרץ 27, 2018 in חדשות |  

אנחנו שמחים לבשר על הצטרפותו של העסק החברתי "איתן-כל אחד יכול" לפורטפוליו IVN-יוזמה.
המיזם, שפנה ל IVN ב2017 , נבחר להיות אחד מתוך ארבעה מיזמים שהתקבלו לתוכנית "עסק עם ערך" התוכנית למייזמי "Seed" של IVN בשיתוף בנק מזרחי טפחות, המיועדת לטיפוח והצמחת מיזמים צעירים.

לאחר שנה של עבודה משותפת, ולאחר דיון של וועדת השקעות בה יושבים אנשי ונשות עסקים בכירים הדנים בפוטנציאל העסקי ובהשפעה החברתית הפוטנציאלית של העסק, הוחלט לצרפו לתוכנית של קרן IVN יוזמה בשיתוף קרנות הביטוח הלאומי – תוכנית בת 3 שנים במהלכה המיזם יקבל ליווי ותמיכה מהקרן.

היוזמה להקמת "איתן-כל אחד יכול" קרמה עור וגידים באוגוסט 2015 בזמן שיניב והודאל, מייסדי הפרויקט, עסקו בפעילות התנדבותית עם צעירים על הספקטרום האוטיסטי. כשחשו שהיכולות של אותם צעירים עם אוטיזם לא באות לידי מימוש במסגרות הקיימות עלה בהם הרעיון ליצור מסגרת שכן – שמאתגרת את אותם צעירים ומאפשרת לצמוח, וכך הוקם "איתן – כל אחד יכול".

"איתן – כל אחד יכול" מציע תוכנית העצמה לאנשים עם צרכים מיוחדים באמצעות אימוני כושר מקצועיים- קרב מגע, קרוספיט, טריאתלון ריצה למרחק (מרתון) ועוד. המיזם מאפשר לאנשים עם אוטיזם  ונכויות נוספות מסגרת בטוחה ותומכת, שבה הם יכולים לקבל מיומנויות עבודה וניסיון, להגיע להישגים אישיים ולטפח עצמאות המאפשרים להם להשתלב טוב יותר בחברה ולחיות חיים עצמאיים או עצמאיים למחצה. חלק מהצעירים הופכים עם הזמן והתרגול ממתאמנים למאמנים אישיים וקבוצתיים בעצמם, עבור קבוצות המשלבות אנשים עם וללא צרכים מיוחדים.