דורוס: מעסק חברתי ניבחר של IVN – לזכיה בפרס היוקרתי של הארגון העולמי Echoing Green

פורסם על ידי on יול 12, 2015 in אירועים, חדשות |  
אנו שמחים להודיע כי המיזם דורוס, עסק חברתי הנמצא בתוכנית העסקים החברתיים של  IVN מזה כחמש שנים, זכה בפרס היוקרתי בתחרות של הארגון העולמי Echoing Green המקדם יזמים חברתיים בכל העולם.

פאדי אלעוברה הקים את דוּרוּס ב-2008, מתוך תחושת תסכול אל מול המחסור במתקני חינוך ראויים באזור מגוריו, רהט, הסובל מעוני ותנאי מחייה ירודים.
duroos aug 2012-017כש IVN זיהתה בשנת 2009 את הפוטנציאל של יוזמה זו, צרפה את דורוס לפורטפוליו שלה על מנת לתמוך בהקמת המיזם ביסוסו, ובפיתוח הכלכלי של האזור והחברה הבדוואית.

ליווינו את פאדי בשש שנים האחרונות וביחד ביססנו עסק חברתי מצליח שדרכו עברו אלפי תלמידים שזוכים בימים לאו להיות חלק מההשכלה האקדמית במדינת ישראל. דוּרוּס הינו – אחד מן העסקים החברתיים הראשונים בישראל, המצליחים, מחד, לגשר על פער ההשכלה האקדמית בין החברה הערבית ליהודית, ומאידך, להשיא רווח כלכלי המאפשר המשך והרחבת המטרה החברתית. דורוס פרושה היום מהדרום לצפון – מרהט לסכנין, לחיפה ועוד היד נטויה.

כתוצאה מההשפעה החברתית והעתיד המבטיח של דורוס, מתוך 3,500 פונים, דורוס היתה בין 52 היזמים שנבחרו וזכו בתחרות הבנלאומית של הארגון העולמי Echoing Green המקדם יזמים חברתיים.

"לפני כ-7 חודשים הגשנו מועמדות, בעזרת IVN, להתמודדות בתחרות היוקרתית של ארגון Echoing Green המקדם מעל 600 עמיתים, בעלי מיזמים חברתיים מרחבי העולם. איתנו התמודדו אלפי מיזמים שנופו לאחר מכן ל100. זהו השלב בו טסנו לניו יורק וישבנו מול אנשי עסקים ואנשי אקדמיה מכל העולם וניסינו לשכנע אותם מדוע 'דורוס' הינו מיזם חברתי חשוב וייחודי. יחד איתנו התמודדו מיזמים ייחודיים ומרתקים מרחבי העולם, כדוגמת מיזם מסן פרנסיסקו שמפעיל אוטובוס נייד המספק מקלחת ואוכל להומלסים ברחבי המדינה. התמודדנו מול אנשים מוכשרים בעלי מיזמים מרתקים ומגוונים ולכן הייתה לנו תחושה שהסיכוי שנזכה הוא מאוד קלוש", מספר פאדי.

לאחרונה התבשרו פאדי אלעוברה ומוחמד זאידני שותפו על הזכייה בפרס היוקרתי, שכוללת מענק בשווי 90 אלף דולר לקידום ופיתוח המיזם וליווי של יועצים עסקיים למשך שנתיים. את הפרס המיוחל יקבלו השבוע בטקס חגיגי שיערך בניו יורק. "אנחנו גאים ומתרגשים מאוד מהמעמד. שמחים על קבלת הפרס וההכרה. מדובר בצעד משמעותי שיסייע להמשך פיתוח המיזם בישראל ואולי גם בעתיד בעולם", הוסיף פאדי.

אנו מברכים את פאדי ומוחמד על הזכיה המשמחת, ורוצים לנצל הזדמנות זו על מנת להודות לשותפינו בתמיכה בדורוס –  הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו; למנטור המסור אסא אלבג, ולאשת הצוות המקצועי מטעמנו חדווה פנסטרהיים.

לכתבה על הזכיה של דורוס בכלכליסט 29.07.15 (עברית)

לכתבה על הזכיה של דורוס בג'רוזלם פוסט (אנגלית)